sâmbătă, 16 mai 2026

O zi minunata, la Mangalia

 Sambata, nu se fac tratamente. Asa ca, am profitat de vremea minunata ca sa mergem in Mangalia, eu, Zinica si prietenele ei din Suceava, Victoria si Mariana.

Victoria nu concepea sa mergem pe jos, desi nou am mers de multe ori. Asa ca a comandat un taxi care ne-a dus pana la piata din vecinătate portului de yahturi. Nu am mai fost aici. Piata bogata, multe terase, barcute, yahturi la chei. 

Am mers sa facem niste cumparaturi...mi-am luat niste slapi!!

Apoi am luat loc la o terasa, sa mancam. Eu am aflat de o ciorba de peste, numita "storceag", facuta cu mai multe feluri de peste fara oase, sturion, morun, nisetru, cega, pastruga, dreasa cu smântână, ou, lamaie, servită cu ardei iute si focaccia. A fost foarte buna, 35lei.  Bineinteles, si o bere...apoi pentru ca era o muzica ambientala frumoasa, am si dansat, cu excepția Victoriei care ne filma. Filmul nu pot sa-l posted, e prea greu!!




Apoi ne-am plimbat si admirat Mangalia.















A fost o zi minunata!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Va multumesc ca-mi vizitati blogul si-mi lasati un comentariu. Ma bucur sa-l citesc si sper sa reveniti.
Thank you for taking the time to leave a comment. I really appreciate it. I Hope you visit again.
Merci d'avoir laissé un commentaire, j'apprécie énormément. J'espère que vous reviendrez.
Gracias por visitarme y dejarme tu comentario. Me encanta leerte. Espero verle de nuevo.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...